Fair Results — Junior Fair Building Exhibits


Editor’s Note: Our Fair in Review tab ran Oct. 12. Here are some additional results.

Exhibitor # Exhibitor Name Entry # Description Ribbon Placing Awards County Club

Jr. Fair Building Exhibits / 101: Booths

853 4-H’er, Berlin 4154 Outstanding Award Berlin 4-H’ers

Jr. Fair Building Exhibits / 101: Booths / 10101: Junior Fair Booth

851 4-H Club, Hams and Udders 4152 Green Outstanding Award Hams and Udders

852 4-H’ers, Elm Valley 4153 Green Outstanding Award Elm Valley 4-H’ers

853 4-H’er, Berlin 4154 Green Outstanding Award Berlin 4-H’ers

854 4-H Club, Norton Neighbors 4155 Green Outstanding Award Norton Neighbors

856 4-H Club, Rabbits-N-S’mores 4157 Green Rabbits -N- Smores

Jr. Fair Building Exhibits / 103: Cloverbud Display / 10301: Cloverbud Display

428 Graham, Paige 1995 Blue Delaware Ostrander Merry Shamrocks

Jr. Fair Building Exhibits / 111: Clothing and Textiles

2 Hook, Elise 5 Beginner Best Clothing and Sewing, Beginner Clothing Construction Award Delaware Nature’s Friends

126 Bryan, Emily 585 Advanced Best Clothing and Sewing Delaware Flour ‘N Flax

147 Fashian, Olivia 690 Outstanding Award Delaware Homegrown 4-Him

341 Ursich, Elizabeth 1562 Intermediate Clothing Construction Award Delaware Won By One

665 Cook, Tolan 3330 Advanced Clothing Construction Award Delaware Set 4 Success

Jr. Fair Building Exhibits / 111: Clothing and Textiles / 11101: Beginner Clothing and Sewing Project

48 Graham, Addison 199 Blue 1st Delaware Loco Caballo

58 Pfeiffer, Brooklyn 245 Blue Delaware Brown Bakers and Rakers

256 Hohenbrink, Lily 1203 Blue Delaware Sunbury Halter & Saddle

488 Krauss, Evelyn 2208 Blue Delaware Incredible Clovers

582 Agin, Ashley 2659 Blue Delaware Ashley Jr. Farmers

659 Altieri, Josephine 2981 Blue Delaware Flour ‘N Flax

754 Hejmanowski, Catherine 3443 Blue Delaware Rabbits -N- Smores

802 Cook, Isabelle 3638 Blue Delaware Elm Valley 4-H’ers

Jr. Fair Building Exhibits / 111: Clothing and Textiles / 11102: Intermediate Clothing and Sewing Project

49 Graham, Kiley 200 Blue 1st Delaware Loco Caballo

203 Lammi, Sophia 997 Blue Delaware Flour ‘N Flax

162 Stoner, Gretchen 1408 Blue Delaware Flour ‘N Flax

399 Barr, Shannon 1801 Blue 1st Delaware Berlin 4-H’ers

443 Matz, Lauren 2058 Blue Delaware Flour ‘N Flax

768 Davis, Piper 3494 Blue Delaware Powell Sew & Sows

Jr. Fair Building Exhibits / 111: Clothing and Textiles / 11103: Advanced Clothing and Sewing Project

144 Fashian, Elizabeth 683 Blue Outstanding Award Delaware Homegrown 4-Him

146 Fashian, Grace 687 Blue Outstanding Award Delaware Homegrown 4-Him

301 Heskitt, Aleah 2641 Blue Delaware Harlem Guys and Gals

593 Mugge, Sarah 2699 Blue 1st Delaware Set 4 Success

832 Robek, Ashleigh 3795 Blue 1st Delaware Powell Sew & Sows

832 Robek, Ashleigh 3796 Blue 1st Delaware Powell Sew & Sows

Jr. Fair Building Exhibits / 111: Clothing and Textiles / 11104: Consumer & Textile Project

44 Kleilein, Luke 166 Blue 1st Best Consumer and Textile Project Delaware Set 4 Success

119 Cantrell, Rose 649 Blue Delaware Ostrander Merry Shamrocks

282 Martinez-Rios, Georgia 1375 Blue Delaware Pegasus

303 Ward, Danielle 1449 Blue Delaware Set 4 Success

667 Powers, Lydia 3001 Blue Delaware Homegrown 4-Him

737 Trotti, Julia 3340 Blue Delaware Pegasus

Jr. Fair Building Exhibits / 112: Food and Nutrition Projects / 11201: Let’s Start Cooking

57 Pfeiffer, Briannon 244 Blue Delaware Brown Bakers and Rakers

67 Blair, Emma 329 Blue Delaware Sunbury Halter & Saddle

134 McCann, Clayton 630 Blue Delaware Delaware Trailblazers

169 Elliott Hughes, Brandon 783 1st Delaware Delaware Trailblazers

579 Bright, Braden 2648 Blue Delaware Bellepoint Friendly 4-Her’s

628 McAllister, Hannah 2889 Blue Delaware Brown Bakers and Rakers

683 Finley, Elizabeth 3064 Blue Delaware Bellepoint Friendly 4-Her’s

772 Blair, Rileigh 3512 Blue Delaware Barnyard Busters

781 Chan, Lexi 3562 Blue Delaware Bellepoint Friendly 4-Her’s

Jr. Fair Building Exhibits / 112: Food and Nutrition Projects / 11202: Snack Attack

10 Torres, Ethan 28 Blue Delaware Delaware Town & Country

263 D’Eredita, Kayden 1238 Blue Ashley County Liners

362 Lust, Abigail 1654 Blue 1st Best Beginner Food Project Delaware Critter Run

570 Brown, Cade 2618 Blue Delaware Powell Sew & Sows

641 Rex, Hannah 2900 Blue Delaware JJ’s E-Z Riders

747 Kirsop, Marilyn 3414 Red Delaware JJ’s E-Z Riders

750 Nichols, Ashlyn 3424 Blue Delaware Powell Sew & Sows

Jr. Fair Building Exhibits / 112: Food and Nutrition Projects / 11203: Fast Break for Breakfast

10 Torres, Ethan 29 Blue Delaware Delaware Town & Country

731 Johnson, Zoe 3296 Blue Delaware Powell Sew & Sows

764 McGlothlin, Whitney 3939 1st Delaware Eagle Country

Jr. Fair Building Exhibits / 112: Food and Nutrition Projects / 11204: Sports Nutrition 1 – On Your Mark

148 Fashian, John 691 Blue Delaware Homegrown 4-Him

271 Lowe, Madison 1264 Blue 1st Delaware Delaware Trailblazers

272 Lowe, Morgan 1266 Blue Delaware Delaware Trailblazers

353 Kiger, Ashley 1857 Blue Delaware JJ’s E-Z Riders

423 Williams, Ana 1984 Red Delaware Incredible Clovers

673 Carey, Elena 3017 Blue Delaware Berlin 4-H’ers

Jr. Fair Building Exhibits / 112: Food and Nutrition Projects / 11205: Let’s Bake Quick Breads

264 D’Eredita, Nick 1239 Blue Ashley County Liners

660 Altieri, Lucille 2982 Blue 1st Delaware Flour ‘N Flax

Jr. Fair Building Exhibits / 112: Food and Nutrition Projects / 11206: Racing the Clock to Awesome Meals

21 Riley, Allison 48 Blue 1st Best Intermediate Food Project Delaware Homegrown 4-Him

399 Barr, Shannon 1802 Blue Delaware Berlin 4-H’ers

665 Cook, Tolan 3341 Blue Delaware Set 4 Success

Jr. Fair Building Exhibits / 112: Food and Nutrition Projects / 11207: Grill Master

23 Riley, Michael James 52 Blue 1st Delaware Homegrown 4-Him

Jr. Fair Building Exhibits / 112: Food and Nutrition Projects / 11209: Star Spangled Foods

203 Lammi, Sophia 996 Blue 1st Delaware Flour ‘N Flax

308 Powers, Elisabeth 2996 Blue Delaware Homegrown 4-Him

829 Reeves, Sydney 3761 Blue Delaware Elm Valley 4-H’ers

Jr. Fair Building Exhibits / 112: Food and Nutrition Projects / 11210: Sports Nutrition 2 – Get Set

121 Mox, Jacy 563 Blue Delaware Delaware Town & Country

303 Ward, Danielle 1462 Blue Delaware Set 4 Success

Jr. Fair Building Exhibits / 112: Food and Nutrition Projects / 11211: Party Planner

349 Stein, Lindsey 1592 1st Delaware Eagle Country

Jr. Fair Building Exhibits / 112: Food and Nutrition Projects / 11212: Yeast Breads on the Rise

102 Vu, Sydney 509 Blue Delaware Cinch N Saddle

103 Pierce, Mallory 1541 1st Delaware Homegrown 4-Him

Jr. Fair Building Exhibits / 112: Food and Nutrition Projects / 11213: You’re the Chef

22 Riley, Ellen 50 Blue Delaware Homegrown 4-Him

589 Mugge, Elizabeth 2696 Blue 1st Best Advanced Food Project Delaware Set 4 Success

Jr. Fair Building Exhibits / 112: Food and Nutrition Projects / 11214: Global Gourmet

306 Haase, Elise 1453 Blue Delaware Rabbits -N- Smores

378 Fragiotta, Lucas 1693 Blue Delaware Believe 2 Achieve

537 Janowiecki, Dean 2393 Blue 1st Delaware Set 4 Success

Jr. Fair Building Exhibits / 112: Food and Nutrition Projects / 11215: Pathways to Culinary Success

369 Reeves, Samantha 3740 Blue Delaware Elm Valley 4-H’ers

Jr. Fair Building Exhibits / 113: Food and Nutrition Baked Goods Auction / 11301: Yeast Bread Conventional Loaf or Novelty, Senior Division

22 Riley, Ellen 51 1st Delaware Homegrown 4-Him

303 Ward, Danielle 1463 2nd Delaware Set 4 Success

Jr. Fair Building Exhibits / 113: Food and Nutrition Baked Goods Auction / 11302: Fruit Pie (pastry crust), Senior Division

400 Barr, Erin 1833 2nd Delaware Berlin 4-H’ers

308 Powers, Elisabeth 2998 1st Delaware Homegrown 4-Him

Jr. Fair Building Exhibits / 113: Food and Nutrition Baked Goods Auction / 11303: Iced Cake (2 or 3 layers), Senior Division

121 Mox, Jacy 564 1st Delaware Delaware Town & Country

271 Lowe, Madison 1265 2nd Delaware Delaware Trailblazers

Jr. Fair Building Exhibits / 113: Food and Nutrition Baked Goods Auction / 11304: Gingerbread Gems, Junior and Senior Division

665 Cook, Tolan 3332 2nd Delaware Set 4 Success

829 Reeves, Sydney 3762 1st Delaware Elm Valley 4-H’ers

Jr. Fair Building Exhibits / 113: Food and Nutrition Baked Goods Auction / 11305: Fruit, Vegetable or Nut Bread, Junior Division

362 Lust, Abigail 1653 1st Delaware Critter Run

399 Barr, Shannon 1804 2nd Delaware Berlin 4-H’ers

Jr. Fair Building Exhibits / 113: Food and Nutrition Baked Goods Auction / 11306: Fruit Pie (pastry crust), Junior Division

272 Lowe, Morgan 1267 2nd Delaware Delaware Trailblazers

673 Carey, Elena 3016 1st Delaware Berlin 4-H’ers

Jr. Fair Building Exhibits / 113: Food and Nutrition Baked Goods Auction / 11307: Cookies (1 dozen), Junior Division

628 McAllister, Hannah 2891 2nd Delaware Brown Bakers and Rakers

579 Bright, Braden 3790 1st Delaware Bellepoint Friendly 4-Her’s

Jr. Fair Building Exhibits / 114: Place Setting Contest

169 Elliott Hughes, Brandon 785 Best of Show Delaware Delaware Trailblazers

Jr. Fair Building Exhibits / 114: Place Setting Contest / 11401: Simply Organic

337 Pierce, Megan 1576 2nd Delaware Homegrown 4-Him

665 Cook, Tolan 3333 1st Delaware Set 4 Success

772 Blair, Rileigh 3511 3rd Delaware Barnyard Busters

Jr. Fair Building Exhibits / 114: Place Setting Contest / 11402: Fabulous Fairytales

349 Stein, Lindsey 1819 2nd Delaware Eagle Country

683 Finley, Elizabeth 3065 3rd Delaware Bellepoint Friendly 4-Her’s

Jr. Fair Building Exhibits / 114: Place Setting Contest / 11403: Fall Fiesta

337 Pierce, Megan 1546 3rd Delaware Homegrown 4-Him

349 Stein, Lindsey 1821 1st Delaware Eagle Country

486 Bauman, Lily 2193 5th Delaware Sunbury Halter & Saddle

665 Cook, Tolan 3335 2nd Delaware Set 4 Success

772 Blair, Rileigh 3514 4th Delaware Barnyard Busters

Jr. Fair Building Exhibits / 115: Related Home Economics

356 Meier, Emma 1645 Best Cake Decorating, Intermediate/Advanced, Outstanding Award Delaware Ashley County Liners

423 Williams, Ana 1983 Outstanding Award Delaware Incredible Clovers

443 Matz, Lauren 2057 Outstanding Award Delaware Flour ‘N Flax

Jr. Fair Building Exhibits / 115: Related Home Economics / 11501: Junior Related Home Economics (4-H age 13 & younger)

4 Thornhill, Anna 13 Blue Delaware Walnut 4-H’ers

174 Elliott Hughes, Kayla 848 Blue Delaware Delaware Trailblazers

244 Armentrout, Alivia 1099 Blue Delaware Scioto Dog 4-H Club

169 Elliott Hughes, Brandon 1295 Blue Delaware Delaware Trailblazers

347 Rhoades, Norah 1589 Blue Delaware Norton Neighbors

416 Beaver, Erin 1982 Blue Outstanding Award Delaware Scioto Dog 4-H Club

479 Corbin, Brooklynn 2172 Blue Delaware Bitz ‘N Pieces

582 Agin, Ashley 2660 Blue Best Related Home Economics, Junior, Outstanding Award Delaware Ashley Jr. Farmers

641 Rex, Hannah 2905 Blue Delaware JJ’s E-Z Riders

722 Summers, Charles 3278 Blue Delaware Delaware Trailblazers

730 Summers, Elizabeth 3286 Blue Delaware Delaware Trailblazers

560 Rupp, Tiffany 3334 Blue Delaware Ashley County Liners

803 Cook, Robert 3639 Blue Delaware Elm Valley 4-H’ers

842 Besselman, Keaton 3854 Blue Delaware Just Lopin’ Around

643 Adongo, Florabel 3927 Blue Delaware

Jr. Fair Building Exhibits / 115: Related Home Economics / 11502: Senior Related Home Economics (4-H age 14 & older)

150 Hall, Hannah 694 Blue Delaware Homegrown 4-Him

164 Yarnell, Kaylee 760 Blue Delaware Hyatts Herdsmen

252 Kramer, Kayla 1135 Blue Delaware Ostrander Merry Shamrocks

494 Schneider, Rachel 2256 Blue Delaware Delaware Town & Country

540 Stanford, Monica 2403 Blue Delaware Rabbits -N- Smores

569 Cochran, Theodore 2616 Blue Delaware Rabbits -N- Smores

593 Mugge, Sarah 2701 Blue Delaware Set 4 Success

691 Artrip, Juliana 3106 Blue Delaware Bellepoint Friendly 4-Her’s

697 Procicchiani, Johan 3599 Blue Best Related Home Economics, Senior, Outstanding Award Delaware Set 4 Success

846 Amrine, Angel 3899 Blue Delaware Del-Clovers

Jr. Fair Building Exhibits / 115: Related Home Economics / 11503: Beginner Cake Decorating

101 Matlack, Rebekka 508 Blue Delaware Scioto Dog 4-H Club

337 Pierce, Megan 1547 Blue Delaware Homegrown 4-Him

486 Bauman, Lily 2198 Blue Delaware Sunbury Halter & Saddle

550 Stults, Sydney 2510 Blue Delaware Brown Bakers and Rakers

558 Reese, Marshawna 2558 Blue Best Cake Decorating, Beginner, Outstanding Award Delaware Rabbits and Roosters

656 Rhoades, Hanah 2975 Blue Delaware Hams and Udders

729 Johnson, Emma 3294 Blue Delaware Powell Sew & Sows

Jr. Fair Building Exhibits / 115: Related Home Economics / 11504: Intermediate/Advanced Cake Decorating

121 Mox, Jacy 565 Blue Outstanding Award Delaware Delaware Town & Country

126 Bryan, Emily 586 Blue Delaware Flour ‘N Flax

365 Richardson, Dana 1671 Blue Outstanding Award Delaware Nature’s Friends

Jr. Fair Building Exhibits / 121: Photography

392 Hoffman, Abigail 1773 Outstanding Award Delaware Hams and Udders

532 Stroupe, Carson 2372 Best Photography, Junior, Outstanding Award Delaware Delaware Trailblazers

635 Swackhammer, Kyler 2894 Outstanding Award Delaware JJ’s E-Z Riders

Jr. Fair Building Exhibits / 121: Photography / 12101: Junior Photography (4-H age 13 & younger)

87 Allen, William 410 Blue Delaware Bellepoint Friendly 4-Her’s

254 Hohenbrink, Leah 1201 Blue Delaware Sunbury Halter & Saddle

410 House, Gwen 1903 Blue Delaware Radnor Ranchers

510 Pachko, Bruce 2332 Blue Delaware Set 4 Success

550 Stults, Sydney 2509 Blue Delaware Brown Bakers and Rakers

743 Hildebrand, Emma 3349 Blue Delaware Believe 2 Achieve

781 Chan, Lexi 3564 Blue Delaware Bellepoint Friendly 4-Her’s

798 Blosser, Jocelyn 3633 Red Delaware Nature’s Friends

829 Reeves, Sydney 3769 Blue Delaware Elm Valley 4-H’ers

Jr. Fair Building Exhibits / 121: Photography / 12102: Senior Photography (4-H age 14 & older)

11 Yuhas, Penelope 31 Red Delaware Harlem Guys and Gals

380 Cade, Heather 1728 Blue Best Photography, Senior, Outstanding Award Delaware Critter Run

523 Harris, Shandy 2355 Blue Delaware Del-Clovers

647 Tatman, Ainsley 2925 Blue Outstanding Award Delaware Delaware Town & Country

741 Hildebrand, Maddie 3344 Blue Delaware Believe 2 Achieve

369 Reeves, Samantha 3743 Blue Delaware Elm Valley 4-H’ers

Jr. Fair Building Exhibits / 122: Scrapbooking

174 Elliott Hughes, Kayla 847 Best Scrapbooking Project, Outstanding Award Delaware Delaware Trailblazers

Jr. Fair Building Exhibits / 122: Scrapbooking / 12201: Scrapbooking

50 Justice, Emma 203 Blue Delaware Helping Hands

116 Parker, Savannah 554 Blue Delaware Ostrander Merry Shamrocks

145 Pyle, Maggie 679 Blue Delaware Ashley County Liners

150 Hall, Hannah 695 Blue Delaware Homegrown 4-Him

306 Haase, Elise 1454 Blue Delaware Rabbits -N- Smores

318 Thorpe, Olivia 1477 Blue Delaware Kountry Kids

359 Moser, Savanah 1649 Blue Outstanding Award Delaware Incredible Clovers

465 Hough, Hannah 2137 Blue Delaware Ashley Jr. Farmers

523 Harris, Shandy 2357 Blue Delaware Del-Clovers

552 Travis, Anna 2518 Blue Delaware Rabbits and Roosters

553 Travis, Kristina 2519 Blue Delaware Rabbits and Roosters

601 Carpenter, Emily 2748 Blue Delaware Radnor Ranchers

668 Powers, Sarah 3004 Blue Delaware Homegrown 4-Him

363 Carsey, Autumn 3208 Blue Delaware Ostrander Merry Shamrocks

730 Summers, Elizabeth 3282 Blue Delaware Delaware Trailblazers

Jr. Fair Building Exhibits / 123: Arts

26 Jones, Molly 698 Outstanding Award Delaware Hams and Udders

237 Brehm, Maya 1073 Best Arts Project, Outstanding Award Delaware Wild Riders

523 Harris, Shandy 2358 Outstanding Award Delaware Del-Clovers

743 Hildebrand, Emma 3348 Outstanding Award Delaware Believe 2 Achieve

Jr. Fair Building Exhibits / 123: Arts / 12301: Creative Arts or Theater Arts

84 Sparks, Sierra 395 Blue Delaware Just Lopin’ Around

54 Whitaker, Adalyn 404 Blue Delaware Hams and Udders

278 Reyna, Alexis 1431 Blue Delaware Delaware Trailblazers

286 Nelms, Macie 1464 Blue Delaware Norton Neighbors

355 Kowalski, Sienna 1631 Blue Delaware Incredible Clovers

329 Pilya, Jessica 2032 Blue Delaware Powell Sew & Sows

487 Krauss, Adria 2207 Blue Delaware Incredible Clovers

498 Dent, Ascher 2262 Blue Delaware Homegrown 4-Him

401 Butler, Taylor 2276 Blue Delaware Incredible Clovers

514 Powers, Ella 2340 Blue Delaware Nature’s Friends

556 Gross, Kaylynn 2543 Blue Outstanding Award Delaware Hams and Udders

574 Langhirt, Kimberly 2846 Blue Delaware Radnor Ranchers

735 Trotti, Jerod 3338 Blue Delaware Pegasus

741 Hildebrand, Maddie 3345 Blue Outstanding Award Delaware Believe 2 Achieve

832 Robek, Ashleigh 3799 Blue Delaware Powell Sew & Sows

833 Robek, Bridgette 3849 Blue Delaware Powell Sew & Sows

Jr. Fair Building Exhibits / 124: Creative Writing and Journalism / 12401: Creative Writing and Journalism

122 Meier, Avery 570 Blue Best Writing Project, Outstanding Award Delaware Ashley County Liners

203 Lammi, Sophia 998 Blue Delaware Flour ‘N Flax

Jr. Fair Building Exhibits / 125: Leadership and Communication

400 Barr, Erin 1834 Outstanding Award Delaware Berlin 4-H’ers

Jr. Fair Building Exhibits / 125: Leadership and Communication / 12501: Leadership and Communication

167 VanGundy, Lauren 762 Blue Delaware Hams and Udders

252 Kramer, Kayla 1136 Blue Best Leadership/Communication Project, Outstanding Award Delaware Ostrander Merry Shamrocks

476 Janowiecki, Jeri 2391 Blue Delaware Set 4 Success

626 Bendele, Shaun 2857 Blue Delaware Rabbits -N- Smores

842 Besselman, Keaton 3860 Blue Delaware Just Lopin’ Around

Jr. Fair Building Exhibits / 131: Woodworking

53 Whitaker, Clay 230 Best Woodworking, Junior, Outstanding Award Delaware Hams and Udders

58 Pfeiffer, Brooklyn 246 Outstanding Award Delaware Brown Bakers and Rakers

69 Herron, Joshua 336 Best Woodworking, Senior, Outstanding Award Delaware Elm Valley 4-H’ers

172 Reely, Austin 805 Outstanding Award Delaware Ashley County Liners

171 Elliott Hughes, Lane 807 Outstanding Award Delaware Delaware Trailblazers

389 Brua, Tanner 1764 Outstanding Award Delaware Homegrown 4-Him

769 Davis, Oliver 3493 Outstanding Award Delaware Powell Sew & Sows

Jr. Fair Building Exhibits / 131: Woodworking / 13101: Junior Woodworking (4-H age 13 & younger)

5 Thornhill, Ava 10 Blue Delaware Walnut 4-H’ers

91 Perkins, Amber 455 Blue Outstanding Award Delaware Bitz ‘N Pieces

27 Jones, Samuel 712 Blue Delaware Hams and Udders

315 Rammelsberg, Brayden 1470 Blue Delaware Ashley Jr. Farmers

323 Thompson, Tyler 1502 Blue Delaware Radnor Ranchers

346 Rhoades, CJ 1588 Blue Delaware Norton Neighbors

362 Lust, Abigail 1656 Blue Delaware Critter Run

483 Bauman, Joel 2179 Blue Delaware Sunbury Halter & Saddle

484 Bauman, Jonathan 2182 Blue Delaware Sunbury Halter & Saddle

554 Travis, Michael 2520 Blue Delaware Rabbits and Roosters

755 Hejmanowski, Nicholas 3444 Blue Delaware Rabbits -N- Smores

Jr. Fair Building Exhibits / 131: Woodworking / 13102: Senior Woodworking (4-H age 14 & older)

556 Gross, Kaylynn 2542 Blue Delaware Hams and Udders

818 Brant, Collin 3694 Blue Outstanding Award Delaware Hyatts Herdsmen

Jr. Fair Building Exhibits / 132: Technology and Engineering

78 Chapman, Ethan 372 Best Technology & Engineering, Senior, Outstanding Award Delaware Berlin 4-H’ers

450 Wachtman, Benjamin 2073 Outstanding Award Delaware Homegrown 4-Him

511 Pachko, Grant 2337 Outstanding Award Delaware Set 4 Success

Jr. Fair Building Exhibits / 132: Technology and Engineering / 13201: Junior Technology & Engineering (4-H age 13 & younger)

171 Elliott Hughes, Lane 808 Blue Delaware Delaware Trailblazers

305 Haase, Stephen 1452 Blue Delaware Rabbits -N- Smores

324 Thomas, Dylan 1503 Blue Delaware Brown Bakers and Rakers

324 Thomas, Dylan 1504 Blue Delaware Brown Bakers and Rakers

379 Fragiotta, Jason 1698 Blue Best Technology & Engineering, Junior, Outstanding Award Delaware Believe 2 Achieve

439 Kenney, Donald 2048 Blue Delaware Elm Valley 4-H’ers

483 Bauman, Joel 2180 Blue Delaware Sunbury Halter & Saddle

484 Bauman, Jonathan 2183 Blue Delaware Sunbury Halter & Saddle

642 Gregory, Julian 2904 Blue Delaware Scioto Dog 4-H Club

728 Hildebrand, Noah 3306 Blue Delaware Won By One

739 Hardin, Nicholas 3383 Blue Delaware Ashley Jr. Farmers

783 Nieset, Ben 3579 Blue Delaware Walnut 4-H’ers

842 Besselman, Keaton 3861 Blue Delaware Just Lopin’ Around

Jr. Fair Building Exhibits / 132: Technology and Engineering / 13202: Senior Technology & Engineering (4-H age 14 & older)

69 Herron, Joshua 337 Blue Delaware Elm Valley 4-H’ers

78 Chapman, Ethan 371 Blue Delaware Berlin 4-H’ers

647 Tatman, Ainsley 2927 Blue Delaware Delaware Town & Country

751 Newton, Westin 3525 Blue Delaware Hyatts Herdsmen

Jr. Fair Building Exhibits / 133: Mechanics / 13301: Mechanics

304 Ward, Zachary 1450 Blue Delaware Set 4 Success

304 Ward, Zachary 1451 Blue Outstanding Award Delaware Set 4 Success

366 Richardson, John 1672 Blue Delaware Nature’s Friends

408 Harsh, Garrett 1894 Blue Delaware Nature’s Friends

448 Wachtman, Alexander 2071 Blue Best Mechanics Project, Outstanding Award Delaware Homegrown 4-Him

614 Wecker, Cole 2827 Red Delaware Kountry Kids

757 Johnston, Kyan 3553 Blue Delaware Critter Run

Jr. Fair Building Exhibits / 141: Sciences

309 Provenzano, Mia 1460 Outstanding Award Delaware Set 4 Success

394 Hoffman, Noah 2059 Outstanding Award Delaware Hams and Udders

449 Wachtman, Ava 2072 Best Science Project, Junior, Outstanding Award Delaware Homegrown 4-Him

371 Lansford, Taylor 2985 Outstanding Award Delaware JJ’s E-Z Riders

Jr. Fair Building Exhibits / 141: Sciences / 14101: Junior Science (4-H age 13 & younger)

117 Parker, Dennis 557 Blue Outstanding Award Delaware Ostrander Merry Shamrocks

155 Meier, Molly 701 Blue Delaware Ashley County Liners

171 Elliott Hughes, Lane 809 Blue Outstanding Award Delaware Delaware Trailblazers

202 Lammi, Bennett 995 Blue Delaware Flour ‘N Flax

334 Chmielewski, Caleb 1532 Blue Delaware Sunbury Halter & Saddle

389 Brua, Tanner 1766 Blue Outstanding Award Delaware Homegrown 4-Him

477 Jergens, Alexandra 2170 Blue Delaware Set 4 Success

535 Maxim, Mia 2385 Blue Delaware Bellepoint Friendly 4-Her’s

635 Swackhammer, Kyler 2899 Red Delaware JJ’s E-Z Riders

644 Rex, Lydia 2909 Blue Delaware JJ’s E-Z Riders

370 Lansford, Kyra 2984 Red Delaware JJ’s E-Z Riders

789 Wyglendowski, Curtis 3611 Blue Delaware Won By One

831 Hohman, Morgan 3817 Red Delaware Elm Valley 4-H’ers

838 Paul, Katherine 3848 Blue Delaware Scioto Dog 4-H Club

848 Dorsey, Quin 3929 Blue Delaware Critter Run

Jr. Fair Building Exhibits / 141: Sciences / 14102: Senior Science (4-H age 14 & older)

18 Bodette, Regina 45 Blue Delaware Flour ‘N Flax

434 Sestili, Kendall 2138 Blue Best Science Project, Senior, Outstanding Award Delaware Elm Valley 4-H’ers

602 Carpenter, Samantha 2749 Blue Delaware Radnor Ranchers

790 Chanthapha, lalita 3607 Blue DACC Equine Science

543 Brown, Lori 3928 Blue Delaware Radnor Ranchers

Jr. Fair Building Exhibits / 142: Nature and Conservation

175 Fisher, Jacob 828 Best Nature & Conservation Project, Senior, Outstanding Award Delaware Shadow Riders

333 Wilson, Catherine 1531 Outstanding Award Delaware Ashley County Liners

Jr. Fair Building Exhibits / 142: Nature and Conservation / 14201: Junior Nature & Conservation (4-H age 13 & younger)

287 Williams, Campbell 1398 Blue Best Nature & Conservation Project, Junior, Outstanding Award Delaware Powell Sew & Sows

414 Beaver, Zachary 1923 Blue Delaware Scioto Dog 4-H Club

570 Brown, Cade 2619 Blue Delaware Powell Sew & Sows

783 Nieset, Ben 3581 Blue Delaware Walnut 4-H’ers

829 Reeves, Sydney 3772 Blue Delaware Elm Valley 4-H’ers

Jr. Fair Building Exhibits / 142: Nature and Conservation / 14201: Senior Nature & Conservation (4-H age 14 & older)

41 Burlison, Alexander 158 Blue Delaware Powell Hearth and Shuttle

96 Neill, Anibel 490 Blue Delaware Ashley County Liners

397 Bender, Ethan 1781 Blue Delaware Delaware Town & Country

120 Leienberger, Lisa 2130 Blue Outstanding Award Delaware Ashley County Liners

625 Fridley, Erin 2854 Blue Delaware Ashley County Liners

627 James, Carson 2863 Blue Delaware Ashley County Liners

139 Deal, Bailey 3372 Blue Delaware Delaware Trailblazers

139 Deal, Bailey 3373 Blue Delaware Delaware Trailblazers

Jr. Fair Building Exhibits / 143: Shooting Sports

135 Corbitt, Nathan 626 Outstanding Award, Reserve Shooting Sports, Junior Delaware Berlin 4-H’ers

24 Garceau, Andre’ 882 Outstanding Award Delaware Delaware Trailblazers

269 Hall, Katelynn 1262 Outstanding Award Delaware Just Lopin’ Around

239 Ursich, Laura 1559 Best Shooting Sports Project, Senior, Outstanding Award Delaware Won By One

341 Ursich, Elizabeth 1561 Outstanding Award, Reserve Shooting Sports, Intermediate Delaware Won By One

441 Whited, Logan 2056 Outstanding Award Delaware Hyatts Herdsmen

632 Murrin, Victoria 2887 Outstanding Award Delaware Believe 2 Achieve

811 Hicks, Hannah 3680 Outstanding Award Delaware Del-Clovers

Jr. Fair Building Exhibits / 143: Shooting Sports / 14301: Junior Shooting Sports (4-H age 11 & younger)

151 Hall, Susanna 697 Blue Delaware Homegrown 4-Him

156 Cross, Jason 702 Blue Delaware Homegrown 4-Him

187 Smedley, RyLee 933 Blue Delaware Kountry Kids

206 Ebbers, Jenna 1003 Blue Delaware Kountry Kids

187 Smedley, RyLee 1007 Blue Delaware Kountry Kids

206 Ebbers, Jenna 1056 Blue Outstanding Award Delaware Kountry Kids

288 Krantz, Noah 1401 Blue Delaware Barrels, Rails & Such

310 Milligan, Colin 1456 Blue Outstanding Award Delaware Just Lopin’ Around

334 Chmielewski, Caleb 1533 Blue Delaware Sunbury Halter & Saddle

387 Daw, Elias 1761 Blue Delaware Walnut 4-H’ers

388 Daw, Nicholas 1762 Blue Delaware Walnut 4-H’ers

416 Beaver, Erin 1948 Blue Delaware Scioto Dog 4-H Club

479 Corbin, Brooklynn 2173 Blue Delaware Bitz ‘N Pieces

484 Bauman, Jonathan 2184 Blue Delaware Sunbury Halter & Saddle

532 Stroupe, Carson 2373 Blue Delaware Delaware Trailblazers

532 Stroupe, Carson 2374 Blue Delaware Delaware Trailblazers

546 Heath, Charlotte 2495 Blue Delaware Harlem Guys and Gals

551 Toomey, Jacob 2514 Blue Delaware Elm Valley 4-H’ers

634 Helmer, Chase 2893 Blue Delaware Cinch N Saddle

642 Gregory, Julian 2903 Blue Delaware Scioto Dog 4-H Club

669 Hamilton, Sophia 3006 Blue Outstanding Award Delaware Cinch N Saddle

759 Wheeler, Bailee 3450 Blue Delaware Cinch N Saddle

794 Hudson, Erin 3613 Blue Delaware Berlin 4-H’ers

808 Wernz, Adeline 3649 Blue Delaware Delaware Town & Country

416 Beaver, Erin 3910 Blue Delaware Scioto Dog 4-H Club

334 Chmielewski, Caleb 3911 Blue Delaware Sunbury Halter & Saddle

479 Corbin, Brooklynn 3912 Blue Delaware Bitz ‘N Pieces

387 Daw, Elias 3913 Blue Delaware Walnut 4-H’ers

388 Daw, Nicholas 3914 Blue Delaware Walnut 4-H’ers

669 Hamilton, Sophia 3915 Blue Delaware Cinch N Saddle

739 Hardin, Nicholas 3916 Blue Delaware Ashley Jr. Farmers

299 Heskitt, Audrey 3917 Blue Delaware Harlem Guys and Gals

300 Heskitt, Lindsey 3918 Blue Delaware Harlem Guys and Gals

310 Milligan, Colin 3919 Blue Delaware Just Lopin’ Around

598 O’Leary, Leia 3920 Blue Delaware Just Lopin’ Around

700 Sickman, Cassandra 3921 Blue Delaware Believe 2 Achieve

808 Wernz, Adeline 3922 Blue Delaware Delaware Town & Country

759 Wheeler, Bailee 3923 Blue Best Shooting Sports Project, Junior, Outstanding Award Delaware Cinch N Saddle

441 Whited, Logan 3925 Blue Delaware Hyatts Herdsmen

Jr. Fair Building Exhibits / 143: Shooting Sports / 14302: Intermediate Shooting Sports (4-H age 12-14)

121 Mox, Jacy 566 Blue Delaware Delaware Town & Country

178 Hook, Max 839 Blue Delaware Nature’s Friends

205 Fogle, Willard 1002 Blue Delaware Rabbits -N- Smores

366 Richardson, John 1673 Blue Delaware Nature’s Friends

382 Neeper, Nicholas 1741 Blue Delaware Walnut 4-H’ers

384 Neeper, Simon 1745 Blue Delaware Walnut 4-H’ers

386 Daw, Joseph 1760 Blue Delaware Walnut 4-H’ers

410 House, Gwen 1904 Blue Delaware Radnor Ranchers

372 Bobot, William 2051 Blue Outstanding Award Delaware Incredible Clovers

545 Wachalec, Halle 2488 Blue Best Shooting Sports Project, Intermediate, Outstanding Award Delaware Scioto Dog 4-H Club

632 Murrin, Victoria 2887 Blue Outstanding Award Delaware Believe 2 Achieve

548 Gregory, Simon 2901 Blue Delaware Scioto Dog 4-H Club

715 Hall, Jenny 3203 Blue Delaware Rabbits and Roosters

701 Fiant, Nathan 3246 Blue Delaware Incredible Clovers

745 Hildebrand, Mason 3374 Blue Delaware Believe 2 Achieve

739 Hardin, Nicholas 3380 Blue Outstanding Award Delaware Ashley Jr. Farmers

760 Wheeler, Dakota 3452 Blue Delaware Cinch N Saddle

792 Hudson, Alaina 3612 Blue Delaware Berlin 4-H’ers

836 Hohman, Natalie 3818 Blue Delaware Elm Valley 4-H’ers

760 Wheeler, Dakota 3924 Blue Delaware Cinch N Saddle

Jr. Fair Building Exhibits / 143: Shooting Sports / 14303: Senior Shooting Sports (4-H age 15 & older)

176 Marshall, Joseph 1072 Blue Delaware Believe 2 Achieve

280 Reed, Sara 1359 Blue Delaware Just Lopin’ Around

299 Heskitt, Audrey 1433 Blue Delaware Harlem Guys and Gals

300 Heskitt, Lindsey 1435 Blue Delaware Harlem Guys and Gals

519 Hrynkow, Caleb 2346 Blue Delaware Homegrown 4-Him

556 Gross, Kaylynn 2555 Red Delaware Hams and Udders

598 O’Leary, Leia 2732 Blue Delaware Just Lopin’ Around

700 Sickman, Cassandra 3150 Blue Delaware Believe 2 Achieve

786 Garlinghouse, Gage 3600 Blue Outstanding Award Delaware Pure Country

791 Hudson, Rene 3610 Blue Delaware Berlin 4-H’ers

520 Rooks, Jeremiah 3926 Blue Delaware Believe 2 Achieve

Jr. Fair Building Exhibits / 151: Junior Flower Display

286 Nelms, Macie 1465 Best Container Garden, Outstanding Award Delaware Norton Neighbors

Jr. Fair Building Exhibits / 151: Junior Flower Display / 15101: Zinnia, large flowered, over 3” in diameter, 1 bloom, disbudded

267 Uncapher, Jessica 1256 Blue Delaware Soaring Eagles

399 Barr, Shannon 1806 Blue Delaware Berlin 4-H’ers

400 Barr, Erin 1835 Blue Delaware Berlin 4-H’ers

Jr. Fair Building Exhibits / 151: Junior Flower Display / 15102: Zinnia, small flower under 3”, 3 blooms, disbudded, same color if possible

267 Uncapher, Jessica 1257 Blue Outstanding Award Delaware Soaring Eagles

Jr. Fair Building Exhibits / 151: Junior Flower Display / 15103: Marigold, flower over 2 ½”, 1 bloom, disbudded

400 Barr, Erin 1836 Blue Delaware Berlin 4-H’ers

Jr. Fair Building Exhibits / 151: Junior Flower Display / 15105: Dahlia, large flower over 4” in diameter, one bloom, disbudded

267 Uncapher, Jessica 1258 Blue Delaware Soaring Eagles

399 Barr, Shannon 1809 Blue Outstanding Award Delaware Berlin 4-H’ers

400 Barr, Erin 1837 Blue Best Flower Exhibitor, Best Flower Specimen, Outstanding Award Delaware Berlin 4-H’ers

369 Reeves, Samantha 3749 Blue Delaware Elm Valley 4-H’ers

Jr. Fair Building Exhibits / 151: Junior Flower Display / 15106: Dahlia, under 4” in diameter, one bloom, disbudded

399 Barr, Shannon 1810 Blue Delaware Berlin 4-H’ers

400 Barr, Erin 1838 Blue Delaware Berlin 4-H’ers

Jr. Fair Building Exhibits / 151: Junior Flower Display / 15110: Specimen of choice, one bloom of a flower not listed in any of the other classes

399 Barr, Shannon 1811 Blue Delaware Berlin 4-H’ers

400 Barr, Erin 1840 Blue Delaware Berlin 4-H’ers

829 Reeves, Sydney 3775 Blue Delaware Elm Valley 4-H’ers

Jr. Fair Building Exhibits / 151: Junior Flower Display / 15121: Cotton Candy – designer’s choice

399 Barr, Shannon 1812 Blue Delaware Berlin 4-H’ers

Jr. Fair Building Exhibits / 151: Junior Flower Display / 15123: High Point-a tall, vertical arrangement

400 Barr, Erin 1841 Blue Delaware Berlin 4-H’ers

Jr. Fair Building Exhibits / 151: Junior Flower Display / 15124: Short and Sweet – an arrangement under 8 inches in overall size (a miniature arrangement)

400 Barr, Erin 1842 Blue Outstanding Award Delaware Berlin 4-H’ers

369 Reeves, Samantha 3759 Blue Outstanding Award Delaware Elm Valley 4-H’ers

Jr. Fair Building Exhibits / 151: Junior Flower Display / 15126: Day at the Fair-a design using bright colors

399 Barr, Shannon 1813 Blue Delaware Berlin 4-H’ers

829 Reeves, Sydney 3776 Blue Outstanding Award Delaware Elm Valley 4-H’ers

Jr. Fair Building Exhibits / 151: Junior Flower Display / 15128: Autumn Fair – (dried arrangement) – an artistic design using material dried by the exhibitor or gathered along the roadside – can be dried but not painted

369 Reeves, Samantha 3760 Blue Outstanding Award Delaware Elm Valley 4-H’ers

Jr. Fair Building Exhibits / 151: Junior Flower Display / 15131: Imagination – designer’s choice

829 Reeves, Sydney 3777 Blue Best Flower Arrangement, Outstanding Award Delaware Elm Valley 4-H’ers

Jr. Fair Building Exhibits / 151: Junior Flower Display / 15146: Planter, 3 or more plants per container

399 Barr, Shannon 1814 Blue Delaware Berlin 4-H’ers

Jr. Fair Building Exhibits / 151: Junior Flower Display / 15147: Hanging Basket

399 Barr, Shannon 1815 Blue Delaware Berlin 4-H’ers

Jr. Fair Building Exhibits / 161: Field Crops

8 Rock, Skyelar 27 Best Soybean Exhibit, Outstanding Award BV DACC FFA

354 Lehner, Sarah 1639 Outstanding Award, Outstanding Crop Exhibitor Delaware BV DACC FFA

Jr. Fair Building Exhibits / 161: Field Crops / 16101: Hybrid Corn, 1 variety, 10 ears

8 Rock, Skyelar 26 Blue Outstanding Award BV DACC FFA

32 Coy, Andrew 104 Blue Delaware BV DACC FFA

33 Coy, Emily 118 Blue Delaware BV DACC FFA

354 Lehner, Sarah 1636 Blue Outstanding Award Delaware BV DACC FFA

75 Smith, Carla 2093 Blue Delaware BV DACC FFA

828 Fields, Brandt 3745 Blue Champion 10 Ears of Corn, Outstanding Award Delaware BV DACC FFA

Jr. Fair Building Exhibits / 161: Field Crops / 16102: Wheat, 1 gallon

354 Lehner, Sarah 1637 Blue Best Small Grain Exhibit, Outstanding Award Delaware BV DACC FFA

Jr. Fair Building Exhibits / 161: Field Crops / 16103: Popcorn, 1 variety, 10 ears

414 Beaver, Zachary 1932 Red Delaware Scioto Dog 4-H Club

Jr. Fair Building Exhibits / 161: Field Crops / 16105: Soybeans, 5 stalks (remove and wash soil from roots)

32 Coy, Andrew 105 Blue Delaware BV DACC FFA

33 Coy, Emily 119 Blue Delaware BV DACC FFA

354 Lehner, Sarah 1638 Blue Delaware BV DACC FFA

408 Harsh, Garrett 1963 Blue Delaware BV DACC FFA

75 Smith, Carla 2094 Blue Delaware BV DACC FFA

367 Niemeyer, Madison 2097 Blue Delaware BV DACC FFA

Jr. Fair Building Exhibits / 161: Field Crops / 16106: Hay, 1 slab

414 Beaver, Zachary 1933 Red Delaware Scioto Dog 4-H Club

Jr. Fair Building Exhibits / 162: Vegetables

47 Kuba, Julia 192 Outstanding Award Delaware Hams and Udders

46 Poulton, Reagan 420 Largest Sunflower Head, Outstanding Award Delaware Delaware Trailblazers

328 Schenk, Claire 1520 Outstanding Award, Outstanding Vegetable Exhibitor Delaware Bitz ‘N Pieces

354 Lehner, Sarah 1640 Outstanding Award Delaware BV DACC FFA

414 Beaver, Zachary 1930 Best Seed Picture, Outstanding Award Delaware Scioto Dog 4-H Club

508 Flahive, Alyssa 2328 Outstanding Award Delaware Berlin 4-H’ers

793 Wyglendowski, Eli 3617 Outstanding Award Delaware Won By One

Jr. Fair Building Exhibits / 162: Vegetables / 16201: Sweet Corn, 5 ears (Husk and silk removed from half, top to bottom)

56 Grooms, Zoey 242 Blue Delaware Helping Hands

Jr. Fair Building Exhibits / 162: Vegetables / 16202: Plate of 5 Potatoes

32 Coy, Andrew 106 Blue Delaware Barnyard Busters

47 Kuba, Julia 187 Blue Delaware Hams and Udders

46 Poulton, Reagan 412 Blue Delaware Delaware Trailblazers

168 VanGundy, Jonah 772 Blue Delaware Hams and Udders

169 Elliott Hughes, Brandon 787 Blue Delaware Delaware Trailblazers

273 Shannon, Kaden 1302 Blue Delaware Loco Caballo

278 Reyna, Alexis 1441 Blue Delaware Delaware Trailblazers

328 Schenk, Claire 1516 Blue Delaware Bitz ‘N Pieces

399 Barr, Shannon 1818 Blue Delaware Berlin 4-H’ers

414 Beaver, Zachary 1924 Blue Delaware Scioto Dog 4-H Club

486 Bauman, Lily 2196 Blue Delaware Sunbury Halter & Saddle

555 VanGundy, Nels 2526 Blue Delaware Hams and Udders

369 Reeves, Samantha 3751 Blue Delaware Elm Valley 4-H’ers

829 Reeves, Sydney 3778 Blue Delaware Elm Valley 4-H’ers

Jr. Fair Building Exhibits / 162: Vegetables / 16203: Plate of 5 Sweet Potatoes

168 VanGundy, Jonah 773 Blue Delaware Hams and Udders

399 Barr, Shannon 1820 Blue Delaware Berlin 4-H’ers

Jr. Fair Building Exhibits / 162: Vegetables / 16204: Plate of 5 Onions

47 Kuba, Julia 188 Blue Delaware Hams and Udders

399 Barr, Shannon 1822 Blue Delaware Berlin 4-H’ers

400 Barr, Erin 1846 Blue Delaware Berlin 4-H’ers

Jr. Fair Building Exhibits / 162: Vegetables / 16205: Plate of 5 Cucumbers or Pickles

56 Grooms, Zoey 236 Blue Delaware Helping Hands

46 Poulton, Reagan 413 Blue Delaware Delaware Trailblazers

273 Shannon, Kaden 1306 Blue Delaware Loco Caballo

508 Flahive, Alyssa 2322 Blue Delaware Berlin 4-H’ers

Jr. Fair Building Exhibits / 162: Vegetables / 16206: Plate of 5 Tomatoes, 1 variety and color

32 Coy, Andrew 107 Blue Delaware Barnyard Busters

33 Coy, Emily 120 Blue Delaware Barnyard Busters

47 Kuba, Julia 189 Blue Delaware Hams and Udders

56 Grooms, Zoey 237 Blue Delaware Helping Hands

46 Poulton, Reagan 414 Blue Delaware Delaware Trailblazers

168 VanGundy, Jonah 771 Blue Delaware Hams and Udders

169 Elliott Hughes, Brandon 789 Blue Delaware Delaware Trailblazers

273 Shannon, Kaden 1305 Blue Delaware Loco Caballo

278 Reyna, Alexis 1436 Blue Delaware Delaware Trailblazers

328 Schenk, Claire 1517 Blue Delaware Bitz ‘N Pieces

400 Barr, Erin 1847 Blue Delaware Berlin 4-H’ers

414 Beaver, Zachary 1925 Blue Delaware Scioto Dog 4-H Club

486 Bauman, Lily 2194 Blue Delaware Sunbury Halter & Saddle

508 Flahive, Alyssa 2323 Blue Delaware Berlin 4-H’ers

555 VanGundy, Nels 2523 Blue Delaware Hams and Udders

694 Mayes, Lucy 3174 Blue Delaware Rabbits and Roosters

678 Blair, Blake 3529 Blue Delaware Barnyard Busters

778 Goodman, Wyatt 3552 Blue Outstanding Award Delaware Cinch N Saddle

780 Davis, Matilyn 3597 Blue Delaware Barnyard Busters

369 Reeves, Samantha 3752 Blue Delaware Elm Valley 4-H’ers

829 Reeves, Sydney 3779 Blue Delaware Elm Valley 4-H’ers

Jr. Fair Building Exhibits / 162: Vegetables / 16207: Plate of 5 Peppers

32 Coy, Andrew 108 Blue Delaware Barnyard Busters

33 Coy, Emily 121 Blue Delaware Barnyard Busters

47 Kuba, Julia 190 Blue Delaware Hams and Udders

56 Grooms, Zoey 238 Blue Delaware Helping Hands

169 Elliott Hughes, Brandon 790 Blue Delaware Delaware Trailblazers

273 Shannon, Kaden 1308 Blue Delaware Loco Caballo

278 Reyna, Alexis 1434 Blue Delaware Delaware Trailblazers

399 Barr, Shannon 1824 Blue Delaware Berlin 4-H’ers

400 Barr, Erin 1848 Blue Delaware Berlin 4-H’ers

414 Beaver, Zachary 1926 Blue Delaware Scioto Dog 4-H Club

508 Flahive, Alyssa 2324 Blue Delaware Berlin 4-H’ers

555 VanGundy, Nels 2524 Blue Delaware Hams and Udders

678 Blair, Blake 3530 Blue Delaware Barnyard Busters

829 Reeves, Sydney 3780 Blue Delaware Elm Valley 4-H’ers

369 Reeves, Samantha 3788 Blue Delaware Elm Valley 4-H’ers

Jr. Fair Building Exhibits / 162: Vegetables / 16208: Plate of 5 Carrots, without tops

47 Kuba, Julia 191 Blue Delaware Hams and Udders

46 Poulton, Reagan 415 Blue Delaware Delaware Trailblazers

169 Elliott Hughes, Brandon 792 Blue Delaware Delaware Trailblazers

278 Reyna, Alexis 1440 Blue Delaware Delaware Trailblazers

414 Beaver, Zachary 1927 Blue Delaware Scioto Dog 4-H Club

555 VanGundy, Nels 2528 Blue Delaware Hams and Udders

694 Mayes, Lucy 3175 Blue Delaware Rabbits and Roosters

780 Davis, Matilyn 3598 Blue Delaware Barnyard Busters

793 Wyglendowski, Eli 3616 Blue Delaware Won By One

829 Reeves, Sydney 3781 Blue Delaware Elm Valley 4-H’ers

Jr. Fair Building Exhibits / 162: Vegetables / 16209: Plate of 5 Beets, without tops

33 Coy, Emily 122 Blue Delaware Barnyard Busters

46 Poulton, Reagan 416 Blue Delaware Delaware Trailblazers

169 Elliott Hughes, Brandon 794 Blue Delaware Delaware Trailblazers

555 VanGundy, Nels 2527 Blue Delaware Hams and Udders

Jr. Fair Building Exhibits / 162: Vegetables / 16210: Plate of 10 String Beans in Pod

169 Elliott Hughes, Brandon 795 Blue Delaware Delaware Trailblazers

328 Schenk, Claire 1518 Blue Delaware Bitz ‘N Pieces

399 Barr, Shannon 1825 Blue Delaware Berlin 4-H’ers

400 Barr, Erin 1849 Blue Delaware Berlin 4-H’ers

508 Flahive, Alyssa 2325 Blue Delaware Berlin 4-H’ers

369 Reeves, Samantha 3757 Blue Delaware Elm Valley 4-H’ers

Jr. Fair Building Exhibits / 162: Vegetables / 16211: Plate of 10 Shelled Lima Beans

369 Reeves, Samantha 3754 Blue Delaware Elm Valley 4-H’ers

829 Reeves, Sydney 3782 Blue Delaware Elm Valley 4-H’ers

Jr. Fair Building Exhibits / 162: Vegetables / 16212: 1 Head of Cabbage, trimmed for market

414 Beaver, Zachary 1928 Blue Delaware Scioto Dog 4-H Club

369 Reeves, Samantha 3755 Blue Delaware Elm Valley 4-H’ers

829 Reeves, Sydney 3783 Blue Delaware Elm Valley 4-H’ers

Jr. Fair Building Exhibits / 162: Vegetables / 16213: One Pumpkin

32 Coy, Andrew 109 Blue Delaware Barnyard Busters

33 Coy, Emily 123 Blue Delaware Barnyard Busters

56 Grooms, Zoey 243 Blue Delaware Helping Hands

273 Shannon, Kaden 1309 Blue Delaware Loco Caballo

328 Schenk, Claire 1519 Blue Delaware Bitz ‘N Pieces

678 Blair, Blake 3532 Blue Delaware Barnyard Busters

Jr. Fair Building Exhibits / 162: Vegetables / 16214: One Squash

32 Coy, Andrew 110 Blue Delaware Barnyard Busters

273 Shannon, Kaden 1310 Blue Delaware Loco Caballo

278 Reyna, Alexis 1437 Blue Delaware Delaware Trailblazers

354 Lehner, Sarah 1641 Blue Outstanding Award Delaware BV DACC FFA

508 Flahive, Alyssa 2326 Blue Delaware Berlin 4-H’ers

369 Reeves, Samantha 3756 Blue Delaware Elm Valley 4-H’ers

829 Reeves, Sydney 3784 Blue Delaware Elm Valley 4-H’ers

Jr. Fair Building Exhibits / 162: Vegetables / 16217: Indian Corn, 1 variety, 5 ears

32 Coy, Andrew 111 Red Delaware Barnyard Busters

33 Coy, Emily 125 Blue Delaware Barnyard Busters

399 Barr, Shannon 1826 Blue Delaware Berlin 4-H’ers

400 Barr, Erin 1850 Blue Delaware Berlin 4-H’ers

829 Reeves, Sydney 3785 Blue Delaware Elm Valley 4-H’ers

Jr. Fair Building Exhibits / 162: Vegetables / 16218: Vegetable of Choice – Follow standard exhibit guidelines

32 Coy, Andrew 112 Blue Delaware Barnyard Busters

33 Coy, Emily 126 Blue Delaware Barnyard Busters

56 Grooms, Zoey 239 Blue Delaware Helping Hands

46 Poulton, Reagan 417 Blue Delaware Delaware Trailblazers

169 Elliott Hughes, Brandon 796 Blue Delaware Delaware Trailblazers

168 VanGundy, Jonah 923 Blue Delaware Hams and Udders

278 Reyna, Alexis 1439 Blue Delaware Delaware Trailblazers

354 Lehner, Sarah 1643 Blue Outstanding Award Delaware BV DACC FFA

367 Niemeyer, Madison 1683 Blue Delaware Hyatts Herdsmen

400 Barr, Erin 1851 Blue Delaware Berlin 4-H’ers

508 Flahive, Alyssa 2327 Blue Delaware Berlin 4-H’ers

555 VanGundy, Nels 2525 Blue Delaware Hams and Udders

369 Reeves, Samantha 3758 Blue Outstanding Award Delaware Elm Valley 4-H’ers

829 Reeves, Sydney 3786 Blue Delaware Elm Valley 4-H’ers

Jr. Fair Building Exhibits / 162: Vegetables / 16219: Largest Pumpkin or Squash – by circumference

354 Lehner, Sarah 1644 Blue Outstanding Award Delaware BV DACC FFA

367 Niemeyer, Madison 1682 Blue Largest Pumpkin or Squash Delaware Hyatts Herdsmen

Jr. Fair Building Exhibits / 162: Vegetables / 16220: Tallest Sunflower Plant (remove roots from stem)

32 Coy, Andrew 113 Blue Outstanding Award, Tallest Sunflower Delaware Barnyard Busters

56 Grooms, Zoey 241 Blue Delaware Helping Hands

46 Poulton, Reagan 419 Blue Delaware Delaware Trailblazers

169 Elliott Hughes, Brandon 798 Blue Delaware Delaware Trailblazers

328 Schenk, Claire 1523 Blue Delaware Bitz ‘N Pieces

399 Barr, Shannon 1828 Blue Delaware Berlin 4-H’ers

414 Beaver, Zachary 1929 Blue Delaware Scioto Dog 4-H Club

694 Mayes, Lucy 3176 Blue Delaware Rabbits and Roosters

Jr. Fair Building Exhibits / 162: Vegetables / 16221: Largest Sunflower Head (by diameter) Seed heads must be dusted off

399 Barr, Shannon 1829 Blue Delaware Berlin 4-H’ers

400 Barr, Erin 1852 Blue Delaware Berlin 4-H’ers

Jr. Fair Building Exhibits / 162: Vegetables / 16222: Best Seed Picture (seeds may be purchased or collected) Exhibitor must carry a vegetable gardening project

278 Reyna, Alexis 1438 Blue Delaware Delaware Trailblazers

694 Mayes, Lucy 3177 Blue Delaware Rabbits and Roosters

Jr. Fair Building Exhibits / 162: Vegetables / 16223: Best Decorated Pumpkin – not carved; some natural color visible; must be identifiable as a pumpkin. Exhibitor can purchase the pumpkin.

32 Coy, Andrew 114 Blue Delaware Barnyard Busters

56 Grooms, Zoey 240 Blue Delaware Helping Hands

46 Poulton, Reagan 418 Blue Delaware Delaware Trailblazers

168 VanGundy, Jonah 774 Blue Delaware Hams and Udders

273 Shannon, Kaden 1313 Blue Delaware Loco Caballo

278 Reyna, Alexis 1430 Blue Delaware Delaware Trailblazers

328 Schenk, Claire 1525 Blue Best Decorated Jack-O-Lantern, Outstanding Award Delaware Bitz ‘N Pieces

367 Niemeyer, Madison 1684 Blue Delaware Hyatts Herdsmen

414 Beaver, Zachary 1931 Blue Delaware Scioto Dog 4-H Club

508 Flahive, Alyssa 2329 Blue Outstanding Award Delaware Berlin 4-H’ers

722 Summers, Charles 3254 Blue Delaware Delaware Trailblazers

Jr. Fair Building Exhibits / 162: Vegetables / 16224: Gourd Display – 18” Limit on Display

328 Schenk, Claire 1527 Blue Best Gourd Exhibit, Outstanding Award Delaware Bitz ‘N Pieces

367 Niemeyer, Madison 1685 Blue Delaware Hyatts Herdsmen

486 Bauman, Lily 2195 Blue Delaware Sunbury Halter & Saddle

Jr. Fair Building Exhibits / 163: Garden Display

273 Shannon, Kaden 1314 Outstanding Award, Reserve Garden Display Delaware Loco Caballo

328 Schenk, Claire 1528 Outstanding Award Delaware Bitz ‘N Pieces

Jr. Fair Building Exhibits / 163: Garden Display / 16301: Garden Display

46 Poulton, Reagan 422 Blue Best Garden Display, Outstanding Award Delaware Delaware Trailblazers

399 Barr, Shannon 1830 Blue Delaware Berlin 4-H’ers

400 Barr, Erin 1854 Blue Delaware Berlin 4-H’ers

http://www.sunburynews.com/wp-content/uploads/sites/48/2017/11/web1_logo1-copy-1.jpg

Editor’s Note: Our Fair in Review tab ran Oct. 12. Here are some additional results.

Source: Delaware County Junior Fair.

Source: Delaware County Junior Fair.