Scoreboard


Friday, May 29

BASEBALL

Division II Regionals

Finals

At Gant Stadium, Zanesville

BIG WALNUT 10, Steubenville 4

BOYS REGIONAL TRACK

Division I

At Pickerington North High School

Team Scores: Pickerington North 91, Watkins Memorial 49, Dublin Coffman 42, Hilliard Davidson 42, Reynoldsburg 39, Olentangy Liberty 35, Canal Winchester 34, Zanesville 29, Westerville Central 26, Dublin Jerome 21, BIG WALNUT 20, Gahanna 20, Marysville 19, Lanaster 17, Pickerington Central 16, New Albany 15, Delaware Hayes 12, Marion Harding 12, Licking Heights 10, Franklin Heights 10, New Philadelphia 9, Hamilton Township 9, Grove City 8, Mount Vernon 8, Westerville North 8, Hilliard Darby 8, Olentangy 8, Olentangy Orange 8, Weserville South 6, Dover 6, Millersburg West Holmes 4, Tri- Valley 4, Thomas Worthington 4, Columbus Northland 3, Columbus Westland 3, Columbus St. Charles 3, Hilliard Bradley 3, Columbus Walnut Ridge 1.

GIRLS REGIONAL TRACK

Division I

At Pickerington North High School

Team Scores: Gahanna 9, Dublin Coffman 56 1/2, Olentangy Liberty 41, Watkins Memorial 39 1.2, Hilliard Davidson 38, New Albany 37, Bishop Hartley 35, Granville 27, Lancaster 27, Westerville South26, Thomas Worthington 26, Tri-Valley 25, Pickerington North 25, Dublin Scioto 19, Central Crossing 16, Reynoldsburg 12, Athens 11, Chillicothe 10, Newark 9, Westerville Central 8, Logan 7, Upper Arlington 6, Mount Vernon 6, Dublin Jerome, Canal Winchester, Licking Heights 4, Pickerington Central 4, Columbus Centennial 4, Hilliard Darby 4, Hilliard Bradley 4, Hamilton Township 4, Grove City 4, Weserville North 4, Bishop Watterson 3, Worthington Kilbourne 3, Columbus Northland 2, Olentangy 2, Marion Harding 2, Columbus Walnut Ridge 1.

OHSAA Division II

State Semifinals

At Huntington Park, Columbus

Polane Seminary 2, Bishop Watterson 0

Defiance 8, BIG WALNUT 1

Saturday, May 30

BOYS REGIONAL TRACK

Division II

At Lexington

Team Scores: Pemberville Eastwood 65, Ontario East 34, Eastmoor Academy 34, River Valley 28, Oak Harbor 25, Mount Gilead 23, Clyde 23, Elyria Catholic 22, Bishop Watterson 19, Toledo Woodwrd 19, Sandusky Perkins 19, Marion Pleasant 16, Heath 14, North Union 14, Bishop Hartley 14, Liberty Union 13, Columbus Independence 12, Columbus Linden-McKinley 10, Bexley 9, Columbus Marion-Franklin 8, Licking Valley 7, Lakewood 6, Columbus Centennial 5 1/2, Amanda Clearcreek 5, St. Francis DeSales 5, Johnstown 4, Buckeye Valley 3.

At New Concord

Team Scores: Carrollton 49, Unioto 41, Miami Trace 40, Cambridge 39, St. Clairsville 33, Sheridan 32, Circleville 23, Fraifield Union 7, Westfall 1, Logan Elm 1.

GIRLS REGIONAL TRACK

Division II

At Lexington

Team Scores: Findley Liberty-Benton 64, Galion 49, Lexington 47, Orrville 42 1/2, Eastmoor Academy 42, Rocky River Lutheran West 39, Oak Harbor 30 1/2, Rossford 26, Clark Fork 21, LaGrange 18 1/2, Heath 16, Jonathan Alder 12, Bexley 12, River Valley 10, Columbus East 9, Highland 6, Buckeye Valley 6, Johnstown 5, Bloom-Carroll 3, Marion Pleasant 3, Johnstown Northridge 2, International 1.

At New Concord

Team Scores: Steubenville 56, John Glenn 47, Millersburg West Holmes, 47, Carrollton 35, Washington Court House 34, Sheridan 33, Fairfield Union 29, Circleville 8, Logan Elm 6; Westfall 1.

Saturday, June 6

BASEBALL

OHSAA Division II

State Finals

At Huntington Park, Columbus

Defiance 5, Poland Seminary 3

BOYS STATE TRACK

At Jesse Owens Memorial Stadium

Columbus

OHSAA DIVISION I

Team Scores: Pickerington North 52, Mason 28, Cincinnati Northwest 24, Reynoldsburg 24, Hudson 20, Cleveland St. Ignatius 18, Centerville 17, Stow-Munroe Falls 16, Berea-Midpark 16, Hilliard Davidson 15, Dublin Coffman 13, Watkins Memorial 12, Pickerington Central 10, Licking Heights 8, Lancaster 7, Gahanna 7, Olentangy Liberty 6, Westerville Central 6, Grove City 5, Olentangy 3, Dublin Jerome 3, Delaware Hayes 3, Canal Winchester 3, Franklin Heights 2, Olentangy Orange 2, New Albany 1.5, BIG WALNUT (BW) 1. Individuals: Discus — Abe Myers (BW), placed 8th at 159 feet, 0 inches.